Opäť vydarený turnaj v plážovom volejbale

9. júla 2011 sa konal v poradí 17. ročník otvorených majstrovstiev Šale v plážovom volejbale. Na troch ihriskách bojovali volejbalisti zo Šale a iných slovenských miest (Nitra, Komárno, Bratislava...). Turnaj je z roka na rok kvalitnejší. Hrajú na ňom aktívni alebo bývalí hráči volejbalovej extraligy, či reprezentanti. Navyše počasie zúčastneným i tentoraz prialo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Finalisti po vzájomnom zápase

Hlavný organizátor Pavol Farkaš privítal 30 dvojíc, medzi nimi boli ženské aj zmiešané páry. Zápasy sa hrali na jeden set do 21 bodov. Tímy boli nasadené podľa výsledkov v základných skupinách do pavúka, z ktorého postupne vypadávali. Vyraďovacie boje sa hrali až do večera. Do finále sa nakoniec prebojovali tímy Petőfi a Plážové potkany. Prvé družstvo tvorili domáci hráči Branko Pistovič a Peter Gyurovszky (ten obhajoval titul z minulého roku). Na druhej strane stáli taktiež Šaľan Ondrej Hruboška so svojím spoluhráčom z VK Ekonóm SPU Nitra Miroslavom Krajčíkom. Finále sa hralo už na dva víťazné sety. V prvom sete viedla od začiatku šalianska dvojica, no Ondro s Mirom zabrali na konci a set vyhrali o dva body. Aktéri zápasu ponúkali špičkový volejbal. Druhý set už bol v réžií mladšej dvojice hrajúcej halový volejbal v Nitre. Ondrej Hruboška a Miroslav Krajčík vyhrali 2:0 na sety, stali zaslúžene víťazmi a odniesli si finančnú odmenu, auto na víkend, poukaz na kaskády na tenisové kurty a vecné ceny.  Ondrej Hruboška, víťaz turnaja: „Priebeh turnaja bol dobrý. Niektoré dvojice sa sťažovali, že mali dlhšie voľno, ale štartovalo veľa párov a k dispozícií boli len 3 ihriská. No nakoniec sme to všetko zvládli odohrať. Atmosféra bola taktiež výborná, konečne prišlo veľa divákov. V posledných zápasoch to dosť žilo. Súperi boli kvalitní. Prišli hráči z Bratislavy, či Brna a aj bývalí reprezentanti v plážovom volejbale. Vo finále sme hrali výborne. Miro ma podržal v ťažkých pasážach zápasu a predviedol krásne momenty. Potlesk si zaslúžia i naši protihráči. Peťa i Braňa pozná celé volejbalové Slovensko. Na záver by som poďakoval všetkým sponzorom, ktorí nám pomáhajú.“